Kõige taga oli hirm

Kõige taga oli hirm

Artiklikogumikus «Kõige taga oli hirm» kirjutavad Eesti ja Soome asjatundjad Nõukogude Liidu hirmutusvõtete mõjust Eestile ja eestlastele. Kuidas inimesed hirmule ja propagandale ülesehitatud ühiskonnas hakkama said? Üle poole sajandi on meie vanaemad ja vanaisad neid tundeid ja üleelamisi vaka all hoidnud. Hakkame neist rääkima.

Raamatu koostajad Sofi Oksanen ja Imbi Paju on tuntud mõlemal pool Soome lahte. Sofi Oksanen on oma romaaniga «Puhastus» võitnud Finlandia kirjandusauhinna ja üleilmse tuntuse. Imbi Paju on Eesti-Soome filmitegija ja kirjanik, kelle viimane film «Soome lahe õed» esilinastus 2009. aasta novembris.

Tagasiside

Sulg

Arvustused

"Tähelepanuväärne on fakt, et Soome suurima päevalehe Helsingin Sanomat ajakirjanikud valisid Oksaneni ja Paju koostatud artiklikogumiku 2009. aastal enim tähelepanu väärinud teaberaamatuks."

Heili Sibrits 20.01 2010 Postimees

2009

[Kõige taga oli hirm]

"Kõige taga oli hirm" sisaldab üle 30 autori artikleid. Autorite hulka kuuluvad soome, eesti, vene, briti ja ameerika kirjutajad, nagu professor Tauno Tiusanen, kirjanik ja ajakirjanik Jukka Rislakki, vene/eesti luuletaja Igor Kotjuh, vene kirjanik ja nõukogudeaegne dissident Vladimir Bukovski, Eesti ajalookomisjoni peasekretär Toomas Hiio, Eesti president Toomas Hendrik Ilves ja eesti uurija Terje Anepaio.

Raamatu kaaned

Kõige taga oli hirm

Osta raamat!

Vali oma lemmik raamatupood, kust soetada omale raamat juba täna…

Tagasiside

Arvustus

"Sofi Oksanen ja Imbi Paju on loonud Eesti ajaloo tutvustamiseks võimsa rahvusvahelise tandemi. Kahe jõulise naise läbilöögivõime on imetlus- ja kiiduväärne. Nende selgitustöösse käesolevas kogumikus on haaratud arvukalt ka välisautoreid, kes kirjutavad läänes harjunud viisil ja seetõttu mõjuvad sealsele lugejale usaldusväärselt.  Kogumik ilmus Soomes mullu märtsis – suurküüditamise kuuekümnendaks aastapäevaks – ja on seal tunnustust leidnud. Nagu Imbi Paju eessõnas kirjutab, muutis see “Soomes Eesti ajaloost rääkimise viisi professionaalsemaks ja empaatilisemaks”. Mahukas raamat pakub väga mitmesugust materjali – tõsiseid ajalooartikleid, sotsioloogilist uurimistööd, esseid, poliitikavaatlusi, mälestusi, publitsistikat. Kuigi selline vaateviis pole just väga keskendatud, loob kogumiku massiivsus, käsitletud teemade tõsidus ja rahvusvaheline autorkond usaldusväärsuse ja olulisuse kuvandi."

pildita

Kalev Kesküla

- Eesti Ekspress -